Категории

.

Категории

.

HD безжична камера за кола за задно виждане за FIAT bravo 2011 паркинг за нощно виждане водоустойчив

HD безжична камера за кола за задно виждане за FIAT bravo 2011 паркинг за нощно виждане водоустойчив

BGN 17.00 BGN 25.60

Наличност
Налично


HD Автомобил Безжична Rear View Camera За ФИАТ браво 2011 Паркинг Ноќ Визија Водоотпорен Погоден За Автомобил :
ФИАТ браво 2011
Answer : ___________________________ Note :
Има два типа на rear view camera, е една жица тип и еден е безжична тип,
можете да изберете од себе кога ќе се направи нарачка. Карактеристики : Висока дефиниција Боја визија ноќ Wateproof Шок-доказ, Широк агол на гледање на Животната средина & Трајни 1 година гаранција за секој клиент Спецификација : · Image Сензор : 1/3 "ОВ Боја · Ефективни Пиксели : PAL 512 (H)x582 (V); NTSC 512 (H)x492 (V) · Хоризонтална Резолуција : 420 TVL · Минимум Осветлување : 1.0 Лукс F=1.2 (0 Lux со IR за) · Ноќ Визија : 5-10meters · Леќи : 2.8 mm · Дијагонала Агол на Гледање : 120 степен опционално · Синхронизација : Внатрешни синхронизација · Јачина на бучава сооднос : >48db · Сигнал Систем : PAL/NTSC · Електронски Shutter : Авто · Видео Излез : РКА интерфејс, 1.0 Vp-p, 75 Ohm · Баланс на Бело : Авто · Светлото Надомест : Авто · Напојување : DC 12 V · Тековна Потрошувачка : 50-60m A, Max 130m A со IR на · Температурата на работа : -20 C~ +60 C, RH95% Макс · Температура на Чување : -30 C ~ +80 C, RH95% Макс · Видео-кабел должина : 5m · Напојување кабел должина : 150cm Пакет Содржина :
жица камера :
1 x Автомобил Rear View Camera
1 x6 M видео кабел
1 x кабел за напојување
1 x упатство
Безжична камера :
1 X автомобил камера
1set : transitter и приемник
1x упатство
Предности :
1.Лесно Се Инсталира Автомобил View Camera :
Нема Потреба да се ударна дупка, наместо автомобил табличка Број светлина покрие, да Играат и plug како автомобил табличка рамка камера
2.Висока дефиниција со AV приклучок :
Универзална AV Приклучок поврзете автомобил следи Екран или во автомобил DVD GPS играчот директно , исто така, може да натпревар безжична Видео Предавателот Приемникот да биде Безжична Автомобил Rear View Camera
3.

Основни характеристики

Името На Цвета:
Тел, Безжичен
Кабел или безжична връзка:
Тел, Безжичен
Лещи Материал:
Пластмаса + Стъкло
търговска марка:
KUNFINE
Материал На Черупката:
Пластмаса
Тип На Сигнала На Алармата:
Аксесоари
Дължина видеокабеля:
6M
Вид На Материала:
КОРЕМНА ПРЕСА
специални характеристики:
камера за задно виждане
Модел:
KF-V1276
Автомобили:
Декрет

Избор на клиенти