Категории

.

Категории

.

Автомобилна камера за обратно виждане +монитор на екрана на автомобила 4.3 4 IR адаптиране на Renault Fluence/Dacia Duster/Megane 3/ за Nissan Terrano

Автомобилна камера за обратно виждане +монитор на екрана на автомобила 4.3 4 IR адаптиране на Renault Fluence/Dacia Duster/Megane 3/ за Nissan Terrano

BGN 41.00 BGN 48.48

Наличност
Налично


добредојдовте на нашата продавница
Нашата компанија се специјализирани во rearch и развој,
производство и продажба за многу години
Сертификат за инспекција производ
Детали на автомобилот наназад камера
Паркинг камера paremeters
Анти магла стакло РКА конектор Висок степен на ленти : IP69k. High-definition и 170 степен широк агол на гледање. Се применува за Оригиналниот автомобил Snap-in дизајн, тоа е лесно да се инсталира. Нејзината едноставна и скромна дизајн и мали димензии не привлече никакво внимание. Тоа ви помага да се избегнат инциденти и несреќи триење добро. ТВ систем : PAL/NTSC Хоризонтална Резолуција : 520 ТВ линии Ефективни Пиксели : NTSC : 510(H) * 492(V) Минимум Осветлување : 0.02 Лукс Леќа : 23 мм Видите Агол : 170 степен Sync. Систем : внатрешен S/N Сооднос : >48d B Електронски Shutter : 1/50 да 1/100,000 секунди, 1/60 да 1/100,000 секунди Видео Излез : 1.0 Vpp, 75 Ohm Баланс на Белата боја : Автоматски Напојување : DC 12 V Тековната Потрошувачка : 90m A Оперативни Температура : -20 до + 70°C, 95% RH максимална Температура на Чување : -40 до + 100°C, 95% RH максимална Вода-доказ : IP69 K
Деталите на автомобил го следи
Автомобил следи paremeters
4.3" color TFT LCD автомобил екранот следење
Висока-резолуција на слика : 800 W * RGB * 480 H. Со 2 видео внесување : бела видео кабел се поврзува со автомобил rearview камера, жолта една до друга видео опрема
Поддржува автомобил DVD, VCD, камера и други видео опрема
Спецификации :
Домување материјал : ABS пластика
Големина на екранот : 4.3 инчен
Резолуција : 800 W * RGB * 480 H
Aspect ratio : 16 : 9
Напојување : DC 12 V±10%
Операција температура : -20~+50 степени целзиусови степени
Боја : Црна
Донесе водоотпорен функција
Инсталација настава
Ефект се прикаже слика
Пакетот вклучува
1 автомобил паркинг камера
1 4.

Основни характеристики

Тип Елемент:
Кола Монитори
Вид На Материала:
КОРЕМНА ПРЕСА
търговска марка:
БАРСИН
Тегло На Продукта:
500g
Размер На Дисплея:
4.3
Името На Модела:
JF-MN01
Настаняване:
В Тире
Разделителна способност:
800x480
Размер На Елемента:
14*16*7
Разделителна способност:
800*480
Функция:
автомобилна камера и монитор
водоустойчив:
IP 69K
Нощно виждане:
ДА
Удароустойчив:
ДА
Дисплей:
LCD дисплей
сензор за изображения:
CCD
Размер На Монитора:
4.3
Материал На Черупката:
Пластмаса
Настаняване:
В Тире

Избор на клиенти