Категории

.

Категории

.

Сензор на масовия поток на въздуха за FORD Taurus E-150 E-250 E-350 Expedition F-150 И F-250, F-350 Lincoln Navigator F50F12B579AA AFLS-127RM

Сензор на масовия поток на въздуха за FORD Taurus E-150 E-250 E-350 Expedition F-150 И F-250, F-350 Lincoln Navigator F50F12B579AA AFLS-127RM

BGN 62.00 BGN 69.28

Наличност
Налично

Забелешка!!!!!! ШОПИНГ ВОДИЧ ЗАБЕЛЕШКА : Доколку постои било ОБИЧАЈ ДАВАЧКИ,УВОЗ ТАКСИ,купувачот ќе ги сноси овие трошоци. Секоја земја има различни царина прагот, така што треба да знаат во вашата земја даночната политика. ве молиме да бидете сигурни дека вашиот автомобил тип истиот оној тип на нашиот производ линк. ве молиме мора да се провери на нашите производи на фотографии во врска ако истиот вашиот стар дел . се надеваме дека ќе може да се добие точен стоки.
ве молиме љубезно го најдете вашиот дел на број зависи нашата фотографија.тогаш се потврди ист број на нашиот веб или контактирајте со нас. Бројот ќе се појави и било каде во дел.
Детални Апликации Спецификации : Изградена на строга контрола на квалитетот стандарди Директна замена 100% фабрика тестирани Една година Гаранција Заменува дилер дел броеви : F8 LF12 B579 AA F50 F12 B579 AA 749524 AFLS-127 RM AFLS127 RM MF0898 86-9524
74-9524 849948 MAF0037 F8 LF-12 B579-АА F50 Y12 B579 A F50 F-12 B579-АА
F8 LZ12 B579 AARM AFH8001 A Сосема НОВ фитинг за следните години и модели :
1995 Ford Grand Marquis (Мексико)
1996-1998 Ford Mustang 4.6 Литри
1996-1997 Ford Бик 3.4 Литри; w/I. D. #F5 OF 12 B579-АА F8 LF 12 B579-АА
1997-1999 Ford E Супер Должност Exc. 7.3 Литри
1996 Ford E Супер Должност 7.5 Литри
1997-1999 Ford E-150 Econoline Exc. 4.2 Литри
1998-1999 Ford E-250 Econoline 5.4 Литри
1997 Ford E-250 Econoline 4.6 или 5.4 Литри
1997-1999 Ford E-350 Econoline Exc. 7.3 Литри
1996 Ford E-350 Econoline 7.5 Литри
1997-1998 Ford Експедицијата 4.6/5.4
1998 Ford F-150 Пикап Exc. 4.2 Литри
1997 Ford F-150 Пикап 4.6 или 5.4 Литри
1998 Ford F-250 Пикап 4.6
1997 Ford F-250 Пикап 4.6 или 5.4 или 7.5 Литри
1996 Ford F-250 Пикап 7.5 Литри
1996-1997 Ford F-350 Пикап 7.5 Литри
1995-1997 Линколн Континентална 4.6 L
1996-1998 Линколн Марк VIII 4.6 L
1998 Линколн Navigator 5.

Основни характеристики

Разделителна способност:
x
Тип:
Вид На Гореща Тел
Обхват На Измерване:
x
Чувствителност:
TF-MAF114
линеен:
x
Тип Сензор:
Пьезоэлектрик
търговска марка:
ТРОФОМ
Завъртете Тип:
F8LF12B579AA F50F12B579AA 749524 AFLS-127RM AFLS127RM MF0898 86-9524
Повторяемост:
74-9524 849948 MAF0037 F8LF-12B579-AA F50Y12B579A F50F-12B579-AA
Хистерезис:
F8LZ12B579AARM AFH8001A
oe 1:
F8LF12B579AA F50F12B579AA 749524 AFLS-127RM AFLS127RM MF0898 86-9524
oe 2:
74-9524 849948 MAF0037 F8LF-12B579-AA F50Y12B579A F50F-12B579-AA
oe 3:
F8LZ12B579AARM AFH8001A

Избор на клиенти