Категории

.

Категории

.

W16W T15 7.5 W кола LED 5 COB лампи гръб обратната опашка дневен ходова светлина спирачка задна светлина бял жълт червен оформление на автомобила

W16W T15 7.5 W кола LED 5 COB лампи гръб обратната опашка дневен ходова светлина спирачка задна светлина бял жълт червен оформление на автомобила

BGN 6.00 BGN 7.18

Наличност
Налично


Карактеристики : * 100% Сосема нов и Висок Квалитет, и Лесно да се инсталира. * Висока луминозноста. * Долготрајна работа животи, 30,000-50,000 часот. * Ниска потрошувачка на енергија, ги зачувате вашите напојување * Лесно да се инсталира, само plug and play * * * За најдобри замена на магла светлина, дење работи светлина, итн. * Ве молиме проверете ја големината на светилка за да бидете сигурни дека должината е одговара за вашиот автомобил. * Крстот референца : T15 = W16 W, 921, 927, 928 ,901, 904, 906, 912, 916, 917, 918, 920, 922, 939 Спецификации : * База : T15 W16 W * LED Type : КОЧАН LED(5 PCS КОЧАН LED ПО СИЈАЛИЦА) * Боја : Бела / Red / Жолта(Жолто) * Димензии : Должина : 5.1 cm Ширина : 1.6 см(Мерењата дозволено грешка е 1-3 мм) * Тежина : 30g * Lumens : 400 Lumens * Водоотпорен Функција : НЕМА * Напон : 12 V * Usages : За замена на Сигнал, Пак, Кочница, Паркинг, Опашка, светилки drl Дење Работи Светлина и Светла за Магла, итн. Пакет се Вклучени : * 1 X Led Сијалица * ве Молиме изберете боја на внатрешноста на пневматикот од опција

Основни характеристики

Отделят Цвят:
Червено, Бяло, Жълто
търговска марка:
Siweex
Модел На Honda:
Съгласие
Акорд Година:
2012,2015,1990,2009,2014,2006,2007,2011,2008,2013,2010,1998
Тип Елемент:
Ефекта На Светлинни Светлина
Мощност:
7.5W
За Марки Автомобили / Модели:
Хонда
Вид На Интерфейса:
Т15
Напрежение:
12V
Името На Модела:
Т15
Цвят:
Бял, Червен, Жълт
Размер:
Length
Използване на 1:
паркинг фенер
Използването на 2:
задна светлина
Използването на 3:
Дневната Е Ръководил Светлина
Използването на 4:
Противотуманная На Прожекторите
Използването на 5:
стоп-сигнал
Използването на 6:
обратната светлина

Избор на клиенти