Категории

.

Категории

.

Жичен вратата магнитен контакт открыватель прозорци, врати детектор на нарушителя при влизането в защитени помещения за системи за сигурност на дома DM-01

Жичен вратата магнитен контакт открыватель прозорци, врати детектор на нарушителя при влизането в защитени помещения за системи за сигурност на дома DM-01

BGN 14.00 BGN 17.44

Наличност
Налично

Жичен Вратата Магнетни Контакт Вратата Windows Настроената Натрапникот Детектор Кога Влегува во Заштитените Простории за Куќа Security System СМ-01 Вовед : Ова е периметар заштита на просториите. Магнетното контакт обично е инсталиран во надворешноста отворање на врати и прозорци кои се достапни од земјата (или од друг дел од зградата која е достапна од земјата - како што гаража).
Карактеристики :
Контактите работат на принципот дека кога на врата или прозорец се движи повеќе од 1/2"
од рамката, магнетното поле на прекинувачот е отстранета и оваа паузи алармот коло
(или зона) кои патувања надвор од системот. Откако tripped, сигналот за аларм може да се сопре само со
затворање на врата или прозорец. Магнетни контакти се популарна и широко се користи, бидејќи тие
откривање на натрапникот пред тој влегува во заштитените простории. А недостаток е што контакт
може да биде компромитиран ако натрапникот влегува без отворање на врата или прозорец, со кршење на стаклото. Поврзани со GSM Аларм Систем :

Основни характеристики

търговска марка:
КРАЛЯТ НА ГЪЛЪБ
Номер На Модела:
См-01
Модел:
ДМ-01
Името на елемент :
Жичен Вратата Магнитен Контакт
Приложения:
Врати, прозорци и т.н.
Размер:
71*36*15mm
Живот На Батерията:
около 1 година (за по 3 пъти на ден)
Работно напрежение:
12V dc

Избор на клиенти