Категории

.

Категории

.

KaiDeng K70 K70C K70F RC Quadcopter резервни части 7.4 V 2000mAh батерия

KaiDeng K70 K70C K70F RC Quadcopter резервни части 7.4 V 2000mAh батерия

BGN 20.48

Наличност
Налично


7.4 V 2000m Ah Батеријата за Kai Deng K70 K70 C K70 F РК Quadcopter Резервни Делови
Опис :
Точка Име : 7.4 V 2000m Ah Батеријата
Употреба : Резервни делови за K70 РК Quadcopter
Пакет Се Вклучени :
1 x 7.4 V 2000m Ah Батеријата
1. Ние може да прифаќа следниве начини на плаќање. Ве молиме контактирајте со нас ако сакате да ги користат овие начини на плаќање .
2. Целосна плаќањето мора да се изврши во рок од 20 дена по поставување на својата цел, или цел ќе се невалидни или укинат од страна на системот.
3. Ние ќе ви ја испратиме стоката во рамките d elivery време по целосната исплата е потврдено. Ако исплатата не е достапна, вашата цел ќе биде автоматски затворена.
4. Обично ние испрати нарачки преку Sigapore EMS, Сингапур Пост,која може да транспорт на производи со lipo батерии. Но, ние исто така да го користите EMS,Кина Пост Воздух Mail,Шведска Пост,Малезија Пост,Хонгконг Пост,итн.
1. РК хеликоптери/quadcopters /автомобили пред пратката се внимателно се следат за да се обезбеди дека тие се во совршена состојба.
2. Ние прифаќаме да се врати,Но ќе се врати ставки мора да биде во оригинална услови, вклучувајќи кутија и додатоци. Мажите го направија дефекти не се гарантира,како што се скршени, рбет и така натаму.
3. Ве молиме контактирајте со нас пред да се вратат на производи, затоа што ние не го прифати врати пакети без да се знае причината.
Онлајн Време : 9 : 00 часот - 24 : 00pm(Пекинг Време)
Ние сме чесни продавачот на . Сите наши предмети доаѓаат од Кина со висок квалитет.
Ако имате било какви проблеми, ние сме многу среќни ако можете да контактирате со нас.Ние ќе се обидеме потрудиме да ви помогне.

Основни характеристики

Тип Аксесоари Търтеи:
цифрова батерия
Тегло:
Y
Номер На Модела:
К70
Размер:
Y
Пакет:
No
завод:
Кайденг
костюм за:
KaiDeng K70 K70C K70F

Избор на клиенти