Категории

.

Категории

.

Безплатна доставка Turbo касета CHRA K03 106 53039880106 06D145701D за AUDI A4 A6 S4 S6 Avant Quattro Cabriolet BWE BUL 2.0 L TFSI B7

Безплатна доставка Turbo касета CHRA K03 106 53039880106 06D145701D за AUDI A4 A6 S4 S6 Avant Quattro Cabriolet BWE BUL 2.0 L TFSI B7

BGN 251.00 BGN 278.38

Наличност
Налично

Опис на производот Бесплатен Превозот Турбо кертриџ CHRA Core K03 0106 53039880106 53039700106 06 D145701 D 06 D145701 H 06 D145701 G 06 D145701 E 06 D145701 J Турбина Турбо Турбополнач За AUDI A4 A6 S4 S6 Avant Quattro Cabriolet 2.0 TFSI (B7) права 2005-2011 220 HP BWE БУЛ 2.0 L НОВИ
- 2005-08 За Audi A4
- 2005-08 За Audi A4 Avant
- 2007-09 За Audi A4 Cabriolet
- 2007-09 За Audi A4 Quattro
- 2005-08 За Audi A4 Avant Quattro
- 2009-2011 За Ауди А6, Avant, Quattro
- 2009 За Audi S4
- 2007-08 За Audi S4 4.2 L
- 2005-08 За Audi S4 Avant 4.2 L
- 2009 За Audi S4 Cabriolet
- 2007-08 За Audi S4 Cabriolet 4.2 L
- 2009-2011 За Audi S6 Турбо Модел K03 CHRA 53037100526 Дел Број 53039880106 53039700106 OE број 06 D145701 D 06 D145701 H 06 D145701 G 06 D145701 E 06 D145701 J права 2005-2011 Година Опис За Audi A4 2.0 TFSI (B7) Права 2005-2011 Моторот 2.0 TFSI заедно 2.0 L 1984 кзм 200 HP ВРТЕЖИ во минута Max 6000 Гориво Бензин Имајќи Домување (водено ладење) 53031500003 Турбина Тркала 53031205036 Комп. Тркала 53041232036 Компресор задната плоча (О-прстен тип) 53041515716 Топлина shield Број 53031652009/53031652022/53031652021 Турбина домување со цела 53031009531 Компресор Покрие 530410095032 Турбина Домување AR 5 Actuator 58251104169 Фреквенција вентил (електронски) 59001170401 Компресор циркулација вентил (електрични) 59001107018/59001107074/59001107044 Модел : K03 K03-106
Дел NO. :
53039880106 53039700106
ОЕМ БР. :
06 D145701 D 06 D145701 H 06 D145701 HX 06 D145701 G 06 D145701 GX 06 D145701 E 06 D145701 J
Апликацијата возило :
За AUDI A4 A6 S4 S6 Avant Quattro Cabriolet 2.0 TFSI (B7) права 2005-2011
Примена на моторот :
BWE БУЛ 2.0 TFSI заедно 2.0 L 1984 кзм 220 HP Бензин

Основни характеристики

is_customized:
Yes
Направи си Сам пособия:
Металообработване
Номер На Модела:
K03 53039880106 53039700106 за Audi A4 2.0 TFSI B7 2005 - BWE BUL 2.0 L
Модел :
K03 0106 K03-0106 турбокомпресор Turbo cartridge CHRA Основната
номер на частта :
53039880106 53039700106 5303-988-0106 5303-970-0106
номер на частта. :
5303 988 0106 5303 970 0106 06D145701HX 06D145701GX
OEM-номер :
06D145701D 06D145701H 06D145701G 06D145701E 06D145701J
Прилагането на превозното средство . :
За AUDI A4 A6 S4 S6 Avant Quattro Cabriolet 2.0 L TFSI B7 05-
Прилагането на превозното средство :
За Audi A4 2.0 TFSI (B7) 2005-2011 бензин
Двигател приложения :
BWE BUL 2.0 TFSI along 2.0 L 1984 ccm 220HP
Безплатна доставка :
Безплатна доставка

Избор на клиенти