Категории

.

Категории

.

LMDTK нов 6-елементен батерия за лаптоп Lenovo T400S T410S T410si 51J0497 42T4690 42T4691 42T4688 42T4689 Безплатна доставка

LMDTK нов 6-елементен батерия за лаптоп Lenovo T400S T410S T410si 51J0497 42T4690 42T4691 42T4688 42T4689 Безплатна доставка

BGN 44.00 BGN 47.97

Наличност
Налично


Изберете нашите причини? 1. Ние продаваат сите производи кои се во добар квалитет ,тие се 100% сосема нов. 2. Ние нудиме 2 години гаранција за сите предмети, може да се купи со доверба. 3. Сите Предмети се добро тестирани од страна на нашиот квалитет одделот пред испраќање. 4. Сите производи се продаваат во акции, тогаш може да бидете сигурни дека на бродот надвор веднаш откако плаќање завршен. 5. Предупредување : За различни земји да произведуваат различни количества на различни, нашите батеријата етикета може да биде малку различен од вашата оригинална батерија, но тоа не влијае на користењето на 6.
батеријата на различните пакети на производство, појава на различни верзија, сликата е за повикување само, да преовладуваат во вид
1. Првата употреба на новата батерија, ве молиме прво полн со електрична енергија, а потоа снема до околу 5%-10% и потоа се полни, за да целосно да ја активирате литиум јонска да стигне до максималниот капацитет, 2. Не празнење на новата батерија на 0%, во спротивно тоа е лесно да се оштети батеријата за да го направи животот на батеријата пократко 3. За долго време без употреба на батерии треба да се наплаќаат за повеќе од 70% од конзервирање, складирање време е најдобро да не повеќе од 3 месеци 4. Долготрајната употреба на полначот, најмалку 1 месеци да го користите еден батерија 5. На животниот век на батеријата е околу 600 пати на полнење и празнење Лаптоп 6. По приемот на стоката најде дека батеријата може да не биде обвинет, ве молиме проверете ја вашата адаптер 7. Батеријата може да не се наплаќаат, батерија, матична плоча, адаптер, температурата може да влијае на батеријата може да не работи
42 T4689 42 T4691 42 T4832 42 T4833 51 J0497 ASM 42 T4691 FRU 42 T4688 FRU 42 T4690
ЗА ЛЕНОВО ЗА Think Pad T400s 2801 ЗА Think Pad T400s 2808 ЗА Think Pad T400s 2809 ЗА Think Pad T400s 2815 ЗА Think Pad T400s 2823 ЗА Think Pad T400s 2824 ЗА Think Pad T400s 2825 ЗА Think Pad T400s Серија ЗА Think Pad T410s ЗА Think Pad T400s ЗА Think Pad T410si
.

Основни характеристики

Номер На Модела:
T400S
Пакет:
ДА
Капацитет На Батерията:
3001-4000 ма
Съвместим Марка:
Lenovo
Напрежение На Батерията:
11.1 В
Тип:
Литиево-Йонна
търговска марка:
LMDTK
Цвят:
Черен
Тегло:
329 г
Батарейные елементи:
6 клетки
Място на произход на стоките:
Гуангдонг, Китай (Континентален)
Капацитет На Батерията:
истинският капацитет 3200-батерия 3600mah
етикетът на батерията:
10.8 v батерия 3600mah
Гаранция:
2 години
is_customized:
YES
измерване:
262.0*73.5*16.6 мм
Статут На Продукти:
Склад

Избор на клиенти