Категории

.

Категории

.

JIGU 6 клетъчна батерия за лаптоп Dell Latitude D620 D630 D630c за Precision M2300 D630 ATG D630 UMA UD088 TG226 TD175

JIGU 6 клетъчна батерия за лаптоп Dell Latitude D620 D630 D630c за Precision M2300 D630 ATG D630 UMA UD088 TG226 TD175

BGN 25.63

Наличност
Налично


Пред ставање на ред, ве молиме бидете сигурни дека моделот ќе купите одговара за вашиот лаптоп или лаптоп. Секој батеријата има свој модел на името(или дел број,P/N), можете да ги најдете на вашата оригинална батерија. ако не сте сигурни, можете да не контактирате директно или оставете порака до нас во секое време!
Ова е Замена на Батеријата
100% гаранција тестирани ok (ок) пред испорака
Може да се види споредбата на слики, од формата на батеријата и батеријата интерфејс и понатаму да се утврди вашата батерија потреби.
Батерија Тип : Батерија Li-ion Батерија Пакет
Батеријата volt и capatity : 11.1 V-4400m Ah/49 WH
Батеријата клетки : 6 клетки
Батеријата боја : Црна
Инвентар : Во Парк
11.1 V - 4400m Ah /49 WH Производ шоу
Лаптоп Компатибилни Модели : За Dell 310-9080 312-0383 312-0386 312-0653 451-10298 451-10422 GD775 GD776 GD787 JD605 JD606 JD610 JD616 JD634 JD775 KD489 KD491 KD492 KD494 KD495 NT379 PC764 PC765 PD685 RD300 RD301 TC030 TD116 TD117 TD175 TG226 UD088
Лаптоп Дел броеви : За Dell за координатите на географската Ширина D620 за координатите на географската Ширина D630 за координатите на географската Ширина D630 ATG за координатите на географската Ширина D630 UMA за координатите на географската Ширина D630c за Прецизност M2300

Основни характеристики

търговска марка:
Джигу
Тип:
Литиево-Йонна
Съвместим Марка:
ДОЛЧИНКА
Напрежение На Батерията:
11.1 В
Номер На Модела:
D630
Пакет:
ДА
Батарейные елементи:
6 клетки
Място на произход на стоката:
Китай (Континентален)
Вид На Продукта:
Подмяна На Батерията
Опаковка:
Индивидуална кафява неутрална кутия
гаранция:
Гаранция 1 Година

Избор на клиенти