Категории

.

Категории

.

50шт ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ RG59 Coax BNC Twist On Connector адаптер кабел

50шт ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ RG59 Coax BNC Twist On Connector адаптер кабел

BGN 38.21

Наличност
Налично


Опис :
BNC/Coax Пресврт На Машки Приклучок за RG59/66.
Користете го овој BNC Машки пресврт на терминатор за RG59/66 кабли.
Побрзо и полесно да го користите од crimp стил.
Сосема нов,професионални одделение,висок квалитет.
Се користи за RG59 Coax кабел или RG59 18/2 Сијамски кабел. Нема посебни потребни алатки.
Конектор Тип :
BNC Пресврт на Машки за RG59/66
Напон Оценка : AC 500 V
Номинална Отпорност : 50 Ohms
Издржи Напон : 1500 V RMS
Изолација Отпор : 5000 Mohms мин
Фреквентен Опсег : 0-4 GHz
Тело/домување : Никел позлатен phosphor бронза
Контакти : Месинг
Количина : 50pcs
Пакет Се Вклучени :
50x Машки BNC Приклучок за видео надзор

Основни характеристики

is_customized:
Yes
Пол:
Мъжки
Тип:
BNC
Приложение:
Осветление, обрат BNC на човек за RG59 / 66

Избор на клиенти