Категории

.

Категории

.

Истински Канавчатый фотоелектричния преминете HUGONG E3S-GS7N1 dc трехпроводной PNP нормално отворен DC6-36V стъпка бразда 7 см

Истински Канавчатый фотоелектричния преминете HUGONG E3S-GS7N1 dc трехпроводной PNP нормално отворен DC6-36V стъпка бразда 7 см

BGN 9.33

Наличност
Налично


Откривање метод
Слот Тип
Модел
DC-тип
NPN
НИКОЈ
E3 S-GS7 N
КООРДИНАТОР
E3 S-GS7 N2
НЕМА + NC
PNP
НИКОЈ
E3 S-GS7 P
КООРДИНАТОР
E3 S-GS7 P2
НЕМА + NC
Детекција на опсег
7mm
Откривање спектар на вредноста
Чувствителност прилагодувач
Цел Откривање
Нетранспарентно објекти
Време на одговор
1ms
На одложување
1.5 ms
Извор на светлина
Инфрацрвена светлина 660nm
Напојување напонот
DC Тип : DC12-24 V (6-36 V) бран (PP) 10% или помалку ,
AC тип : AC110-220 V (90-250 V) 50 / 60 Hz
Го издржат напонот
Меѓу AC1000 V 50 / 60 Hz 1min полнење дел и школка
Влијанието на напон
Во рамките на оценет напон спектар на 15% од номинална моќност напон вредност , 10% откривање на далечина
Тековната потрошувачка
N. P тип : 20m A или помалку , A-тип : 1.7 m A или помалку
Контрола На Производството
НП тип : 300m A или помалку , A-тип : 400m A или помалку , J тип : 2 A подолу ( контакт век : 100,000 пати )
Спој Заштита
NPD тип : обратна врска заштита , пренапони апсорбер , оптоварување кратки-коло заштита , Тип : Пренапони
Температурата и влажноста на воздухот
Кога акцијата Складирање : -30- + 65 ( без шлаг или кондензација) ,
Кога акцијата за Складирање : 35-95% RH
Влијание на Температурата
Температурата опсег -30- + 65 , + 23 кога , 15% во откривање на далечина
Температурата опсег -25- + 60 , + 23 кога , 10% во откривање на далечина
Отпорност на изолација
50 M или повеќе соби (DC500 megger ) полнење дел на школката
Материјал
Шел : ABS откривање површина (објектив ) : ПММА
Структура на заштита на
IP67 (IEC стандард )
Превозот :
Ние Брод на Светот, освен APO/FPO .
Предмети се испраќаат од Кина користење на Воздухопловната, стигнат до најголемиот број на земји во рок од 10 до 20 работни дена.

Основни характеристики

Тип Елемент:
Ключове
документ:
CE
Тип На Ключа:
реле за налягане
Гаранция:
1 година
Номер На Модела:
E3S-GS7N1

Избор на клиенти