Категории

.

Категории

.

Гореща разпродажба!!Ширина 50см WDF671 10Squar water transfer printing film хидрография тъмна

Гореща разпродажба!!Ширина 50см WDF671 10Squar water transfer printing film хидрография тъмна

BGN 34.00 BGN 40.00

Наличност
Налично


вода / Hydrographies Трансфер Печатење Применливи за различни материјали, вклучувајќи пластика, метал, керамика, дрво, камен, смола, исто така, може да се реализира трансферот на нерамни површини,нејзината спаси моделот школарина споредуваат со други печатење технологија и лесно да се работи,тоа се направи печатење на повеќе фенси.

Основни характеристики

търговска марка:
iWDF
Дължина На Продукта:
20m
Широчина На Елемента:
0.5m
Височина На Продукта:
5cm
Тегло На Продукта:
0.5kg
Вид На Материала:
PVA
специални характеристики:
филмът PVA
is_customized:
Yes
Тип Елемент:
Стикери И Етикети
Дължина:
20та
Широк:
0,5 м
Тегло:
1 кг
Модел:
цвете/домашни любимци/Дърво/Огън и т.н.
OEM:
ДА
Пакет:
Пакет с пузырчатым чанта
Тип:
филм за пренос на вода
Име 1:
водна трансферния печатна филм
Име 2:
гидрографическая филм
is_customized:
Yes

Избор на клиенти