Категории

.

Категории

.

Мотор ATV 4X4 регулатор на напрежение изправяне на Kawasaki KVF700 KVF650 KVF360 KVF300 KLF400 C PRAIRIE KSV700 V-FORCE KFX700

Мотор ATV 4X4 регулатор на напрежение изправяне на Kawasaki KVF700 KVF650 KVF360 KVF300 KLF400 C PRAIRIE KSV700 V-FORCE KFX700

BGN 33.00 BGN 35.18

Наличност
Налично


Мотоцикл 4 X4 АТВ Напонски Регулатор Rectifier за Kawasaki KVF700 KVF650 KVF360 KVF300 KLF400 C PRAIRIE KSV700 V-СИЛА KFX700
Fitment :
Ве молиме потврдете мото е модел и годината се наведени подолу, пред да купите.
за Kawasaki KVF300 KVF 300 PRAIRIE 1999-2002
за Kawasaki KVF360 KVF 360 PRAIRIE 2003-2009
за Kawasaki KLF400 KLF 400 C PRAIRIE 1999-2002
за Kawasaki KVF400 KVF 400 Г PRAIRIE 1999-2002
за Kawasaki KVF650 KVF 650 БРУТАЛНА СИЛА 2005-2013
за Kawasaki KVF650 KVF 650 PRAIRIE 2002-2003
за Kawasaki KFX700 KFX 700 2004-2009
за Kawasaki KSV700 KSV 700 V-СИЛА 2004-2009
за Kawasaki KVF700 KVF 700 PRAIRIE 2004-2006
2-приклучок врска(вкупно 8 пина)
Влезен Напон : DC 12 V
Големина : Како слика се прикажани
Директна замена за вашиот оригинален единица
Plug-and-play, директно одговара, лесна инсталација
Повисок степен на електронски компоненти
Подобрување на топлина мијалник и полнење способности
Квалитетот надминува ОЕМ опрема
тешки регулатор/rectifier заменува ОЕМ дел
Едноставен за инсталација, Без Инсталација Настава
Пакет Се Вклучени :
1x Мотоцикл регулаторот rectifier за kawasaki
(1)во Моментов,Ние Прифаќаме Виза, Мастеркард, Western Union, Qiwi,Банкарски Трансфер и Paypal за Плаќање.
Повеќе можности за Плаќање ќе биде Достапна на Ali Express во Иднина.
(2)Ние го цениме навремена исплата и со нетрпение очекувам да вашиот бизнис во иднина.Нарачки неплатени ќе биде colosed во рок од 20 дена. (3)Како и обично,ние ќе брод во рок од 1 -3 дена по плаќање потврдена.песна кодот ќе бидат понудени по испорака. 1)ве Молиме проверете ја вашата поштенски код и телефонски бр. пред вашата исплата. Тие мора да се for international express превозот. Како за адреса,ние не можеме да брод од страна PO.КУТИЈА Адреса,купувачот треба да се напомене тоа. (2)Увозните давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија.

Основни характеристики

Сертифициране На Входящи Тестове:
ССС
Тегло На Продукта:
350g
специални характеристики:
изправяне на регулатора мотоциклет
Височина На Продукта:
2.6cm
Широчина На Елемента:
8cm
Вид На Материала:
Метални
Името На Модела:
регулатор на напрежение мотоциклетни выпрямителей
Диаметъра На Продукта:
9cm
търговска марка:
капитанът на състезания
Съдържание на пакета 1:
за Kawasaki KVF300 KVF 300 PRAIRIE 1999-2002
Вик 2:
за Kawasaki KVF360 KVF 360 PRAIRIE 2003-2009
Вик 3:
за Kawasaki KLF400 KLF 400 C KVF400 KVF 400 D PRAIRIE 1999-2002
Вик 4:
за Kawasaki KVF650 KVF 650 грубата сила 2005-2013
Вик 5:
за Kawasaki KVF650 KVF 650 PRAIRIE 2002-2003 KFX700 KFX 700 2004-2009
Съдържание на пакета 6:
за Kawasaki KSV700 KSV 700 V-FORCE 2004-2009
Съдържание на пакета 7:
за Kawasaki KVF700 KVF 700 PRAIRIE 2004-2006
Характеристика:
2-штекерное връзка(общо 8 контакта) мотоциклетни выпрямителей
Входно Напрежение:
Регулатор на пресата напрежение dc 12V
Пакета Е Включен:

Избор на клиенти